2 Aralık 2014 Salı

Doğum günü partimize az kaldı

Selamlar,

Daha dün doğum hikayemi yazmıştım hararetli hararetli :) Evet, yıl sonu geldi, bebeğimizin doğduğu 16 aralık yıl dönümü yaklaştı. 1 yaş her zaman önemlidir bence. Benim 1. yaş günümde annem büyük bir doğum günü partisi hazırlamış, mahallede ne kadar şu an adam olmuş tip varsa hepsinin bebe halleri benim doğum günü fotoğraflarımda :) Büyürken hep o fotoğraflara baktım, 'bak burada 1 yaşındaymışım' dedim kendi kendime. Doğum günü esnasında yaşananlara dair hiç bir fikrim yok fakat benim için yine de unutulmayacak bir anı bence. 1 yaş doğum günü bebeklerden çok anne babalar için hazırlanan bir parti olduğunun farkındayım ancak bir anı kalması konusunda kesin düşüncelere sahibim.

Parti organizasyonları hususunda epey araştırırım ve en orjinal fikir ne ise onu yapmaya çalışırım. Bu konuda her şeyde bizden 5-10 sene önde ilerleyen Avrupa ve Amerika web sitelerinden yararlanırım. Örneğin baby showerımda şu fotoğraf çekilirken elde tutulan çerçevelerden yaptırmıştım, o zamanlar çok nadir vardı Türkiye'de, yabancı sitelerden görmüştüm bende. Sonra kızılay dağıtmış gibi herkesin elinde o çerçevelerden. Çok sıkıcı bir hal aldı. Hele ki elde tutulan şu yazılar... Her gelinle damadın elinde, "güzel kızı kaptık", "babasının kopyası" "anasının kızı" falan gibi... Bu tarz şeyler hazırlamaya pek niyetim yok..
Velhasıl, bizim konseptimiz "kırmızı başlıklı kız" olacak. Çünkü toz pembeler, mint yeşillerden, pastel renklerden biraz uzaklaşasım var. Temamızda renkler; Kırmızı, beyaz, fıstık yeşili , kahverengi ve kırmızı beyaz pöti kareler ile orman olacak. Tema konusunda yine yabancı siteden, Samatha'nın doğum gününden esinlendim. Siz de buradan fikir sahibi olabilirsiniz.

Partilerin olmazsa olmazları Eminönü alışverişini ise dün gerçekleştirdim. Balon sürüsü ile eve döndüm diyebilirim =) En çok hoşuma giden, Duru harflerinden altın rengi kocaman balonlar almış olmam. Birde kırmızı yaldızlı 1 harfi aldım. Bunları helyum gazı ile dolduracağız ve böylece havada duracak. Balonları toptan Tamburacı ve Görenli Han'dan aldım, içeri girince 5-10 metre ileride sağdaki dükkan. Sahipleri aşırı derecede ilgililer ve karşısındaki dükkana göre çok çok uygun. Dükkanın adını almayı unuttum. içerisinde 100 tane balon olan paketi 10 tl.ye aldım, parlak balonlardan. Parlak olmayanlar 7,5 TL. Doğum gününe gelen çocuklar oynasın diye üfleyince baloncuk çıkan zımbırtılardan aldım, 32 tane 12 tl.

Mekan, evimize de yakın olan Kriton Curi parkı içerisindeki kafede olacak. yemekler oradan olacağı için o konuya hiç karışmayacağız, sadece gidip menü organizasyonu yapacağım. Mekanı süslememize izin verdiler ve pastayı biz getireceğiz. Pastayı ise çikolatalı pasta hazırlatacağım (şeker hamursuz), üzerine ben kendim şeker hamurdan hazırladığım figürleri yerleştireceğim. Figürler konsepte uygun olacak, çikolatalı pasta üzerindeki çikolata rendeleri ise orman, toprak havası verecek.

Gelecekler için minik kavanozlarda çilek reçelleri ve hazırlayacağımız şeker hamurlu kurabiyelerden vereceğiz. Reçellerin kapaklarını kareli kumaşla kaplayacağız :)

Güzel olacak inşallah.

Hiç yorum yok: