11 Kasım 2012 Pazar

Böyle bir şey yaptım ♥Arkadaşımın doğum günü nedeni ile ona vintage tarzı çok amaçlı bu kutuyu boyadım. Kenarlarına internette bulup yazdırdığım kuş desenini ahşap yüzeyine boya sürmeden direkt olarak dekupaj uyguladım. Kabarcıklar oldu olmadı değil ama elim alıştıkça zamanla oturacak diye düşünüyorum.
Elimde bulunan ana renk akrilik boyalarımdan %95 kadar beyaz boya içerisine ekleyerek bu renkleri elde ettim.
Kenarlarına yağlıboya eskitme yaptım. Çok seviyorum bu şekilde eskitme görünümünü, Çiğdem'e sordum sağolsun tek tek anlatmış; Sert bir fırçaya kahverengi yağlı boya sürüp kenarlarına dağıtıyorsunuz sonra bir kumaş yardımı ile zevkinize göre dağıtıyorsunuz kenarlarına. Yağlı boyayı Kadıköy'de bulunan Güven Sanat kırtasiye hobi dükkanında aldım, kendilerine eskitme için dediğimde direkt bir tane boya verdiler, aynı yerde çeşitli ahşap malzemeleri, boyalar, dekupaj kağıtları da bulabilirsiniz.
Umarım arkadaşımda beğenir ^.^ 

 
2 yorum:

yasemin dedi ki...

Merhaba dekubaj için hangi siteye bakabiliriz yardımcı olabilir misin çok güzel bir hediye olmuş arkadaşınızın yerinde olmak isterdim ����

Neslihan Çagli dedi ki...

:) canim, nereden buldugumu net hatirlamiyorum maalesef ama google'da vintage free printable kelimeleri ile aratirsan bir seyler bulabilirsin mutlaka :)